Bodrum yerli yabancı birçok kişinin tatil rotalarından biri. Her sene tatilci akınına uğruyor, gün geçtikçe kalabalıklaşmaya devam ediyor. Ancak her şeye rağmen hala gidilesi ve sevilesi bir yer olmaya devam edecek. Zaten ne demiştik, herkese göre bir Bodrum var. Bodrum’un birden fazla yerleşim yerinden oluşması ve irili ufaklı çok sayıda plaja sahip olmasından dolayı bunu söylüyorum elbette. Bodrum’da denize girilecek en güzel yerler listesi bu yazıda. İşte detaylı bilgilerle dolu Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları listesi.

BodrumGeziRehberi ve Bodrum’da Gezilecek yerler yazılarım detaylı bilgiler içeriyor. Okumayı unutmayınız. İnstagram’dan takip etmek isterseniz, şuradayım >> instagram.com/mutludusler

Bodrum’un En Güzel Plajları ve Koyları

Bodrum Kargıcak Koyu
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Kargıcak koyu

Bodrum’un en güzel plajları ve koyları yazısında ücretli-ücretsiz tüm plajlardan bahsettim. Bazı plajlarda fahiş ücretler ödemeniz gerekirken, bazılarında hiçbir ücret ödemeniz gerekmiyor. Ücretli plajlar nispeten sakin olabilir ancak ücretsiz plajlarda da sakinlik yok değil. Özellikle hiçbir işletmenin olmadığı koylar bu anlamda mükemmel.  Ve hepsi bu yazıda. En beğendiğiniz plajları sizlerde yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz.

Bodrum’la ilgili diğer yazılarımda olduğu gibi tüm yazımı yine Bodrum Merkez’den başlayarak sırasıyla önce Bodrum’un güneyini, batısını ve en son olarak da kuzeyini ele alarak kurguladım. Yarımadanın dışında kalan Yalıçiftlik ve Mazı Köyü plajları ise bu yazının en altında.

Bodrum gezilecek yerler haritası
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları

Başlamadan önce şuraya kısa bir özet bırakayım.
Bodrum’un en güzel plajları ve Bodrum’un en güzel koyları listesi.

 • Sarnıç Beach ve Aktur Plajı
 • Bitez Plajı
 • Ortakentyahşi Plajı
 • Karaincir Plajı
 • Meteor Beach
 • Küdür Koyu
 • Türkbükü Plajı
 • Cennet Koyu
 • Torba Plajı
 • Kargıcak Koyu
 • Mazı Köyü Koyları

Bodrum’un genelinde plajlara giriş ücreti yok. Sadece sahilde yediğiniz içtiğiniz şeylerin ücretini ödersiniz. Ancak bazı plajlarda ve koylarda buna da mecbur değilsiniz. İşte onlardan en çok sevdiklerim ve beğendiklerim.
Bodrum’un ücretsiz plajları

 • Cennet Koyu,
 • Kargıcak Koyu,
 • Torba Plajı

Bodrum’un en güzel plajları ve Bodrum’un en güzel koyları neredeymiş? Hadi Başlayalım.

Bodrum Merkez Plajları ve Koyları

Bodrum Plajları Bodrum Koyları
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Kumbahçe Plajı. Görsel: Tümer Yelençe / Google Maps
Kumbahçe Plajı – Bodrum Halk Plajı

Şehrin kalbinde denize girebileceğiniz nadir yerlerden biri burası. Soyunma kabini, duş ve tuvalet var. Bodrum’un çoğu yerinde olduğu gibi şezlong ücretsiz ve işletmelere sadece yeme içme ücreti ödüyorsunuz. Bodrum Kalesi’ne karşı denize girmek isterseniz, istikamet Kumbahçe Sahili.

Akşamları tüm şezlonglar kaldırılıp yerine masalar konuluyor. Hem akşam yürüyüşü hem de kale manzaralı kafelerde bir şeyler yiyip içmek için de tercih edebilirsiniz.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Kumbahçe Plajı Barlar Sokağı’nın sonunda. Bodrum Kale’sine 15 dakikalık yürüme mesafesinde. Ayrıca, Zeki Müren Sanat Müzesi’ne de 2 dakikalık mesafede. Konum için tıklayın.

Bardakçı Koyu

Eskiden çok popüler ve güzel olan Bardakçı Koyu, Zeki Müren gibi ünlüler kendine çekermiş. Ancak günümüzde özel işletmeler plajı parsellemiş durumda. Yani eskinin Bardakçı Koyu artık yok.

Halk plajı var ancak sembolik olarak. Denize girilecek alan çok küçük ve yer bulmak imkansız gibi. Denize girmek için özel işletmeleri tercih ederseniz daha rahat edersiniz. Ancak onlarında fiyatları oldukça yüksek. Deniz sakin ve dalgasız. Sahil ve deniz tabanı kumlu.

Giriş Ücreti: Halk Plajı tarafı ücretsiz. Özel İşletmelere ait olan yerlerin ücreti, işletmelere göre değişkenlik gösteriyor.
Nasıl Gidilir: Bardakçı Koyu Bodrum Kalesi’ne 30 dakikalık yürüme mesafesinde. Konumu Gümbet’e çok yakın.  Toplu taşıma ile koya ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bodrum Limanı’ndan kalkan deniz taksilerini de kullanabilirsiniz. Konum için tıklayın.

Gümbet Plajları & Gümbet Koyları

Gümbet Plajı

Gümbet, plaj partileriyle daha çok öne çıkan bir bölge. Dolayısıyla genç tatilcilerin ve turistlerin uğrak noktası. Denizi sığ ve kumlu. En popüler su sporları merkezleri Gümbet’te. Water ski, rüzgar sörfü, scuba dalış, jet ski, parasailing, muz ve pedalos gibi su sporları aktivitelerini Gümbet’te rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gümbet Konum için tıklayın.

Bitez Plajları & Bitez Koyları

Bodrum Bitez gezi rehberi
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Bitez Plajı

Bitez Plajı

Bitez Plajı Bodrum’un büyük plajlarından biri. Çeşitli işletmelerin yer aldığı sahil kıyısında istediğiniz yerden denize girebilirsiniz. İşletmelerdeki şezlongları ücretsiz kullanabilirsiniz. Ancak bu işletmelerden yiyecek-içecek almanız gerekir.

Bitez Plajı korunaklı bir koy olduğundan fazla rüzgar almıyor. Denizi sessiz, sakin ve güzel. Deniz tabanı kum ve hemen derinleşmiyor. Çocuklar için çok uygun. Gümbet’ten Aktur Tatil Sitesi’ne kadar olan bölüm Bitez olarak geçiyor. Aktur Tatil Sitesi’nin ilerisi ise Ortakentyahşi sahilleri.

Doğal dondurmalarıyla ün salmış bir işletme olan Bitez Dondurmacısı mutlaka uğramanız gereken lezzet duraklarından. Acıktığınızda ise istikamet Kısmet Lokantası. Ege’nin lezzetli yemeklerinin tamamını burada bulabilirsiniz. Üstelik fiyatlar da çok uygun. Kısmet Lokantası’na gitmek için bir araca ihtiyacınız var.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir:  Bitez’de konaklama yaparsanız, denize gireceğiniz en yakın yer burası.  Bodrum Merkez’den ise Bitez minibüslerini kullanarak ulaşabilirsiniz. Konum için tıklayın.

Sarnıç Beach Club

Bitez’in iyi beach’lerinden biri burası. Denize iskeleden girebiliyorsunuz. İyi müziklerin çalındığı güzel bir ortamı var. Ayrıca mutfaklarından çıkan yemeklerde çok çok iyi.

Giriş Ücreti:  100 lira. Ancak ücretler değişebilir. Güncel fiyat bilgisi için tesisi arayabilirsiniz. Rez. 0 530 034 34 34     T. 0 252 363 93 00
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Aktur Plaj

Bitez’in iyi beach’lerinden bir diğeri ise Aktur. Restorandaki yemekler de çok iyi.

Giriş Ücreti: Yok. Bilgi almak için tesisi arayabilirsiniz. Tel : 444 30 45  / 0252-343 14 21
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Ortakentyahşi Plajları & Ortakentyahşi Koyları

ortakentyahşi bodrum gezilecek yerler
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Camel Beach. Görsel: Taha Samet Gürlek / Google Maps

Ülkemizin en güzel plajlarından biri burası. Sahil boyunca dizili çeşitli işletmelerden yiyecek içecek alabilirsiniz. Bodrum’da ailecek keyifli vakit geçirilebilecek nezih yerlerin başında geliyor. Bodrum’un yüksek fiyatlı plajlarına en iyi alternatif aynı zamanda. İşletmelerdeki menü fiyatları gayet normal, denizi kumlu ve sakin.

Giriş Üceti: Yok.
Nasıl Gidilir: Bodrum Merkez’den kalkan Ortakentyahşi minibüslerini kullanabilirsiniz. Konum için tıklayın.

Camel Beach – Kargı Koyu

Develerle turların yapıldığı ilginç bir plaj. Turistler daha çok ilgi gösteriyor haliyle. Ancak bu durum sizde kötü bir etki bırakmasın. Plajın doğası gerçekten güzel.

Giriş Üceti: Yok. Ancak şezlong ve şemsiyeleri kullanmanız karşılığında birşeyler yiyip içmeniz, yani belirli bir tutarda harcama yapmanız gerekir.
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Ilgınlar Plajı

Ilgınlar Plajı’nın ortamını sevdik. Plajda epey zaman geçirdik. Ortamı sakin, müzik yok. Genellikle aileler bulunuyor. Plajın konumu, Bodrum Bağla’da.
Plaja giriş ücretsiz. Şezlong ve şemsiye ücretsiz. Burada sadece yiyecek-içecek için ücret ödüyorsunuz. 

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Akyarlar Plajları & Akyarlar Koyları

Akyarlar Karaincir Plaji
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Akyarlar Karaincir Plaji. Görsel: Hasan Doganay / Google Maps

Denizi Bodrum’un diğer yerlerine göre bir tık daha serin. Ancak berrak denizinden dolayı müdavimi çok. Buradaki özel plajlarda genel olarak giriş ücretsiz. Ancak içeride belirli tutarda bir harcama yapma zorunluluğunuz var. Her işletmenin harcama alt limiti ise farklı.

Akyarlar’ın plajı  küçük. Denize girmek için tercih edebileceğiniz plajlar: Bağla Koyu, Aspat Beach, Bal Mahmut’un Yeri, La Brezza Beach, Karaincir Belediye Plajı, Meteor Beach.

Karaincir Plajı

Plajın işletmesini belediye yapıyor. Plajdan ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Giriş Ücreti: Yok.
Konum için tıklayın.

Aspat Koyu

Çökertme türküsünde “Burası da Aspat değil Halilim, aman Bitez yalısı” şeklinde geçen söz buraya aittir. Halil Efe ve arkadaşları Aspat yerine Bitez kıyısından karaya çıkarlar ve yakalanırlar. Günümüzde Aspat sahilinde özel bir işletme olan “Aspat Beach” var.

Giriş Ücreti: Güncel fiyat bilgisi için tesisi arayabilirsiniz. Tel: (0252) 331 07 11
Konum için tıklayın.


Akyarlar’daki diğer beach’ler ise şöyle:

Bağla Koyu
Konum için tıklayın.

Bal Mahmut’un Yeri
Giriş Ücreti: 40 lira. Güncel fiyat bilgisi için tesisi arayabilirsiniz. Tel: (0252) 393 60 32
Konum için tıklayın.

La Brezza Beach – Zuzuli Beach
Giriş Ücreti: Güncel fiyat bilgisi için tesisi arayabilirsiniz. Tel: (0252) 393 66 77
Konum için tıklayın.

Meteor Beach: Akyarlar’ın sevilen yerlerinden biri Meteor Beach. Yemek  için restoranını da kullanabilirsiniz.
Giriş Ücreti: Güncel fiyat bilgisi için tesisi arayabilirsiniz. Tel: (0252) 393 79 64
Konum için tıklayın.

Turgutreis Plajları & Turgutreis Koyları

Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Turgutreis Kadıkalesi Plajı. Görsel: Muhammet Güler / Google Maps
Kadıkalesi Plajı

Kadıkalesi plajı Turgutreis’te denize girebileceğiniz iyi plajlardan biri. Denizi tertemiz. Belediyeye ait şezlonglar var. Otopark mevcut.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Peksimet Plajı

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Gümüşlük’ten buraya gelebilirsiniz. Konum için tıklayın.

Gümüşlük Plajları & Gümüşlük Koyları

Bodrum gezi rehberi
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları :Gümüşlük
Gümüşlük Plajı

Gümüşlük plajı mavi bayrağa sahip. Denizi temiz ancak kumlu bir yapıda olduğu için ilk girişte su bulanık olabilir. Plajın hemen yanıbaşında çok tatlı mekanlar var. Plaj sonrası keyifli vakit geçirmek garanti. Artı bir aktivite ise denizin içinden yürüyerek Tavşan Adası’na gitmek.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Yalıkavak Plajları & Yalıkavak Koyları

Bodrum gezi rehberi
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Yalıkavak
Yalıkavak Halk Plajı

Yalıkavak’ta denize girmek için halk plajını tercih edebilirsiniz. Ya da aracınızla yakın çevredeki koylara geçebilirsiniz.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Küdür Koyu

Popüler yerlerden biri ve ücretsiz. Burada mangal yapmak mümkün. Haftasonları kalabalık olabiliyor. Erken gitmekte fayda var. Küdur Koyu Bodrum’un en güzel plajları arasında gösteriliyor.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Gündoğan Plajları & Gündoğan Koyları

Gündoğan Gezilecek Yerler
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Gündoğan Plajı

Gündoğan Halk Plajı

Gündoğan’ın upuzun bir sahili var. 3 km’yi bulan sahil şeridinde denize girmek isterseniz butik otellerin iskelelerini veya halk plajını tercih edebilirsiniz. Halk plajı mavi bayraklı ve girişi ücretsiz. Ulaşımı çok rahat.
Merkezi konumda ve yeme içme mekanlarına çok yakın. Birşey yemek isterseniz, Midyeci Şehmus Usta’nın Yeri adlı mekana bakabilirsiniz. Buraların en sevilen mekanı.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Küçükbük

Gündoğan’ın en güzel koylarından biri. Burada hem denize girebilir hem de koydaki salaş mekanlarda iyi yemekler yiyebilirsiniz. Muhtarın Yeri adlı mekan sevilen yerlerden biri.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Göltürkbükü Plajları & Göltürkbükü Koyları

Bodrum gezi rehberi
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları :Türkbükü Plajı

Türkbükü Belediye Halk Plajı

Türkbükü denince aklınıza sadece Maçakızı, Kuum gibi lüks ‘beach’ ler geliyor olabilir. Ama bu algı yanlış. Popüler ve aşırı pahalı özel işletmelerin dışında, orta düzeyde birçok işletme mevcut. Hatta Belediye’ye ait olan bir Halk Plajı da var. Deniz durgun ve berrak. Üstelik şemsiye ve şezlonglar da ücretsiz. Plajın hemen yanında Tükbükü Café var. Türkbükü Café bir belediye tesisi. Yiyecek-içecek uygun fiyatlı.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Cennet Koyu

Bodrum Cennet Koyu
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Cennet Koyu

Cennet Koyu, isminin hakkını fazlasıyla veren bir koy. Su tamamen durgun. Rengi de aynen bu fotoğraftaki gibi. Yüzmek inanılmaz keyifli. Uzun zaman geçirebilirsiniz. Koyda bir tesis yok. Etraf bakir. Ulaşım çok çok kolay. Yollar düzgün. Anayola kısa mesafede. Burada gölgelik alanlardan denize girebilirsiniz.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Cennet Koyu, Bodrum’un kuzeyinde, Göltürkbükü’nde. Konum için tıklayın.

Torba Plajları & Torba Koyları

Bodrum Torba Plajı nerede
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Torba Plajı
Torba Plajı

Torba’nın plajını gerçekten çok sevdim. Deniz durgun ve berrak. Ve oldukça sakin bir plaj burası. Şezlong, şemsiye sayısı sınırlı sayıda ve tamemen ücretsiz. Plajda belediyenin işlettiği bir kafe var. Oradan uygun fiyata hertürlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Yalıçiftlik Plajları & Yalıçiftlik Koyları

Bodrum Kargıcak Koyu
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Kargıcak Koyu
Yalıçiftlik plajı

Yalıçiftlik Plajı’nı ücretsiz kullanabilirsiniz. Belediyeye ait kafe plajın yanıbaşında.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Konum için tıklayın.

Gerenkuyu koyu

Bir zamanların iyi sahillerinden biriydi burası. Ancak günümüzde bir inşaat firması tarafından tamamen parsellenmiş durumda. Konum için tıklayın.

Kargıcak Koyu
Bodrum gezi rehberi
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Kargıcak Koyu

Bodrum’un Gökova’ya doğru olan sahil kıyısında. Kargıcak Koyu’nda epey zaman geçirdik. Çünkü burası yüzmeye doyamadığımız bir koy oldu. Deniz adeta bir Datça Palamutbükü. Berrak, temiz ve sakin. Yolları hiç sormayın. Yolun bir kısmı iyi olsa da 2km’ye yakın kısmı toprak, taşlı ve bozuk. Bir Bodrum tatilinde buraya zaman ayırın diyemeyeceğim. Çünkü Kargıcak Koyu Bodrum’a yakın bir konumda sayılmaz. 
Ama Yalıçiftlik, Mazı ve Çökertme taraflarına giderseniz, Kargıcak Koyu’na uğrayabilirsiniz. Yanınızda mutlaka yiyecek-içecek bulundurun. Çevrede alışveriş yapacak yakın bir yer yok.
Duş, WC, soyunma kabini bulunmuyor. Kamp atmak için uygun bir yer.

Not: Bir Kargıcak Koyu da Ortaca’da(Muğla) var. Hatta ayrıntılı bilgileri bloguma yazmıştım. İnternette arama yaptığınızda Ortaca’daki Kargıcak Koyu’na rastlamanız muhtemel. Aman karışıklık olmasın. 

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Sadece özel aracınızla ulaşabilirsiniz. Bir toplu taşıma aracıyla ulaşmak mümkün değil. Konum için tıklayın.

Mazı Plajları & Mazı Koyları

Bodrum Mazı Plajları ve Koyları
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Mazı Plajları ve Koyları

Mazı Bodrum’un en sakin koylarını barındırıyor. Mazı’da 8 adet koy var. Ben burada 4 tanesine yer vereceğim. Ulaşımları rahat. Tüm koyları sahildeki konum sıralamalarına göre yazıyorum. Yani, Bodrum’dan Gökova’ya doğru ele alıyorum.

Mazı’ya giriş yaptğınızda tabelalar sizi plajlar konusunda yönlendiriyor. Çakıllıyalı Koyu ve İnceyalı Koyu için yolun sağından gitmeniz gerekir. Daha sonra yol tekrar ikiye ayrılacak. Hangi koya gitmek istiyorsanız, seçiminiz ona göre yapmalısınız.

Hurma Koyu ve Ilgın Koyu için yolun solundan devam etmeniz gerekir. Yol sizi Hurma Sahili’ne ulaştıracak. Hurma Sahili’nden Ilgın Koyu’na özel araçla ulaşmak ise sadece 5 dakika.

Nasıl Gidilir:  Bodrum’dan Mazı’ya araçla ulaşım süresi yaklaşık 1 saat. Toplu taşıma ile ulaşmak isterseniz, Bodrum Otogar’dan kalkan Mazı minibüslerini kullanabilirsiniz.

Çakıllıyalı Koyu  

Sakin ve güzel bir koy. Sahil kıyısında “Mazı Çiçek Pansiyon” , “Mazı Eray Pansiyon” gibi pansiyonlar var. Yeme-içme için bu pansiyonların restoranlarını tercih edebilirsiniz.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Mazı Çiçek Pansiyon Konum için tıklayın.

İnceyalı Koyu (Mazı Koyu) 

Mazı’nın sakin koylarının bir diğeri de  İnceyalı. Taşlı bir sahil şeridine sahip bu plajda vakit geçirmek çok keyifli.
Sahil şeridinde “Mazi İnceyali Pansiyon” , “Yakamoz Pansiyon Mazı” gibi restoran ve pansiyonlar var.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Yakamoz Pansiyon Mazı Konum için tıklayın.

Hurma Koyu

Hurma Koyu Mazı’nın tam merkezinde. Biz gittiğimizde hava çok rüzgarlıydı ve deniz dalgalıydı. O yüzden denize giremedik. Ancak genel olarak çok sakin bir koy burası. “Mazı Restaurant”,Kayabaşı Restaurant”, “Sahil Pansiyon Ve Restaurant” gibi mekanlar var. Bu mekanların konumundan Hurma Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Hurma Koyu Konum için tıklayın.

Ilgın Koyu
Bodrum Mazı Ilgın Koyu
Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları : Mazı Ilgın Koyu

Ilgın Koyu’nda herhangi bir işletme yok. O yüzden şezlong ve şemsiye bulunmuyor. Buraya gelirken yanınızda yiyecek ve içecek mutlaka getirin. Duş, WC, soyunma kabini de yok. Kamp atmak için uygun bir yer. Konumu Mazı’nın merkezine çok yakın. Araçla Ilgın Koyu’na giderken çok dikkatli olmalısınız. Yolun bir kısmı toprak ve biraz eğimli.

Giriş Ücreti: Yok.
Nasıl Gidilir: Hurma Sahili’nden 20 dakika yürüme mesafesinde ve özel araçla 5 dakika sürüyor. Özel aracınızla direk koya inebilirsiniz. Konum için tıklayın.Bodrum Plajları ve Bodrum Koyları yazım bitti. Diğer Bodrum yazılarımı buraya ekliyorum. O yazılarıma da beklerim.

Bodrum Gezi Rehberi
Bodrum Gezilecek Yerler

İnstagram’da varım. Oraya da beklerim. Takip ederseniz çok sevinirim.

https://www.instagram.com/p/BnWBaXknGcG/


Paylaşmak Güzeldir

Author

Write A Comment