• Menu
  • Menu

CAKE SMASH NEDİR

Cake smash, Bebeklerin 1. Yaşgünlerinde yapılan bir kutlama çeşididir. Yurtdışında oldukça popüler. Ancak ülkemizde pek bilinmiyor.

Bebekler bu etkinlikte, ilk defa pasta ile tanışıp,elleriyle pasta yiyiyorlar. Ve tüm bu anlar fotoğraflanıyor. Haliyle, ortaya harika görüntüler çıkmakta.

Biz oğluşun 1. Yaşgününü, evimizde kutlamayı tercih ettik. Evdeki partimize, arkadaşlarımızı davet ettik. Güzel bir gün geçirdik. Partinin sonunda ise, doğum günü pastamızın kalan dilimiyle, oğluşu baş başa bıraktık.Ve başladık fotoğraf çekmeye. Çekimler sırasında o kadar güzel kareler oluştu ki bazı arkadaşlarım bu anı yakalamaya çalıştılar. Kimi video kaydı aldı, kimi ise fotoğraf çekti.

Çok eğlendiğimiz 1.yaş günü partisinde cake smash yaparak güzel anlar yaşadık. Hem Kaan Emir hem davetliler oldukça eğlendi. Misafirlerin çoğu böyle bir şeyi ilk defa gördükleri için çok şaşırdılar, hatta nereden bulursun bu fikirleri diye takıldılar. Sırrımı paylaşıyorum 😀

Ben böyle fikirleri, instagramdan öğreniyorum çoğunlukla.  Bir de pinterest var tabii. İnsanlar öyle güzel paylaşımlar yapmışlar ki, ben de mutlaka denemeliyim dedim. Ve İşte sonuç.

İyi ki de yapmışız, her şey daha güzel oldu…

cake-smash-pasta-patlatmaca-3

cake-smash-pasta-patlatmaca

cake-smash-pasta-patlatmaca2

 

CAKE SMASH NASIL YAPILIR?

Gelelim nasıl yapıldığına. Cake Smash yapmayı düşünenlere benim tavsiyelerim şu şekilde:

  1. Güzel bir arka fon,
  2. Aksesuar(Balon,pompom,bayrak)
  3. Bebek için kostüm(Erkek bebek için : Papyon,pantolan askısı,şort,şapka…Kız bebek için ise :Tütü,şapka,saç bandı,takı…)
  4. Fotoğraf makinesi,
  5. Mum
  6. Pasta(Tercihen beyaz kremalı pasta)
  7. Video Camera
Yine instagramda #cakesmash ve #pastapatlatmaca hastagleri ile arama yaptığınızda,çok güzel paylaşımlar göreceksinizdir.
Pinterest hesabı açmayı unutmayın.Pinterest üzerindeki paylaşımlara da bakın mutlaka…

 

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5 comments