• Menu
 • Menu

ÇOCUKLA ARABA YOLCULUĞUNU KOLAYLAŞTIRMANIN 10 YOLU

Seyahat etmeyi seviyoruz. Sık sık uzun yolculuk yaptığımızdan çocukla yolculuk için kendime göre geliştirdiğim bazı kolaylıklarım var benim. 🙂

Umarım sizler  için de yararlı olur.

 1. Yandex’in haritalar uygulamasını telefonunuzdan eksik etmeyin.Çocukla yolculuğu en kısa mesafeden ya da trafiğe takılmadan sürdürebilmek için uygulamayı daha etkin kullanın.
 2. Mümkünse,yolculuğunuzu gece yapın.Bu esnada çocuğunuz uyuyacağı için rahat bir yolculuk yapmış olursunuz.Çocuğunuz bir süre uyumasa bile,daha sonra uykuya geçişi çok kolay oluyor.
 3. Sevdiği çizgi filmlerden oluşan videoları tabletinize yükleyin.(bizim favorimiz her zamanki gibi Niloya 😀 )Çocuğunuz çok sıkıldığında,mola veremediğiniz zamanlarda tableti,tablet tutucuya yerleştirerek, video izletin.
 4. Arabada mutlaka,güneşlik olsun.Ya da ince penye bir battaniye bulunudurun yanınızda.Gerekli olduğu durumda,bebeğinizin bulunduğu taraftaki cama,bu penye battaniyenin çok küçük bir kısmını dışarıda bırakacak şekilde asabilirsiniz.Penye battaniye güneşlikten daha çok gölge sağlıyor.
 5. Yanınıza bebek bakım çantası olarak bir sırt çantası alın.İçinde mutlaka 3 adet bez,bez değiştirme örtüsü,2 şer yedek kıyafet,ince bir hırka olsun.
 6. Su.
 7. Atıştırmalık çubuk kraker.
 8. Meyve(özellikle Muz ).
 9. Eğlendirici sesli oyuncak.
 10. Yolculukta daha sık mola vermeniz gerekeceğini unutmayın.Mola verdiğiniz durumlarda,çocuğunuzu olabildiğince serbest bırakın..

 

 Bunlarda ilginizi çekebilir

çocuklarda güneş koruyucular

çocuklarda tuvalet eğitimi

çocuklar için şekersiz kuru meyveli kurabiye tarifi

çocuklar için şekersiz  kek

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.