• Menu
  • Menu

HAKKIMDA

Merhaba, bloguma hoşgeldiniz.

Ailecek seyahat etmeyi çok seviyoruz. Bizim için tatil demek, gezmek, görmek, yeni yerler keşfetmek demektir. Burada, gittiğimiz yerlerle ilgili bilgiler, tavsiyeler paylaşmaya çalışıyorum.

Yaklaşık olarak 2012 yılından beri buradayım. Blog okumayı sevdiğimi farkettiğimde benimde bir blogum olmalı dedim. mutludusler.com‘u kurdum. İlk zamanlar, blogumda bebek ve çocuklara yönelik içerikler paylaşırken zamanla seyahat içerikleri paylaşmaya başladım.

2017 yılından beri ise daha profesyonel içerikler paylaşıyorum. Burayı güzel bir kaynak haline getirdim. 

2021 yılının mart ayında Avrupanın en büyük veri merkezlerinden biri olan OVH Cloud veri merkezinin Strazburg tesisinde yangın çıkması sonucu, bazı websitelerinin içerikleri yok oldu. Bende bu host fimasından hizmet aldığım için benim de tüm verilerim gitti. Ve blogum tamamen kapandı.

Elimdeki tek yedek ile blogumun bir kısmını geri getirebildim. Son yazdığım yazılar maalesef ki yok 🙁  ve blog yazılarımda yer alan fotoğrafların hiçbiri yedeklerde yokmuş dolayısıyla yazılarım fotoğrafsız kaldı. Yakında hepsine tek tek fotoğraf ekleyeceğim.

Bu olay sonucu blogumu düzenleme çalışmalarına girmişken daha iyi bir seyahat blogu nasıl olur fikrinden yola çıkarak blog temamı değiştirdim. Google Haritaları bloguma entegre ederek daha kullanışlı, kolay bir blog yapmak istedim. Umarım beğenirsiniz. Çalışmalarım henüz bitmedi. Zamanla daha güzel, daha dolu dolu bir blog olacak. Sizlerinde önerilerini ve geri dönüşlerini bekliyorum.

Seyahat etmek benim için büyük bir tutku. Çok seviyorum. Yazmak ise hiç bir zaman bir tutku olmadı. Lisede kompozisyon yazmayı hiç sevmezdim ve yazamazdım. Her zaman paylaşmak istediğim şeyler vardı. Ama yazıya dökme noktasında ciddi problemlerim olduğunu düşünmüşümdür 🙂 Zamanla bu yönümü geliştirdim. Geliştirmeye de devam edeceğim. Kendimi zorlamayı (Challenge etmeyi) seviyorum galiba.

Peki blog yazarlığı dışında ben ne yapıyorum?

Balıkesir doğumluyum. 2009 yılında Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’da yaşamaya ve çalışmaya başladım. 11 yıl boyunca çeşitli kurumsal firmalarda yazılım geliştirdim. 2020 yılında ise kariyerimde değişikliğe giderek proje yönetimi alanında rol almaya başladım. Bu değişiklik öncesi çeşitli eğitimler aldım. Proje yönetimi alanında dünyanın en prestijli sertifikası olan PMP’ye sahip oldum. 

Şuan LC Waikiki firmasının genel merkezinde Bilgi Teknolojileri Proje Yöneticisi (IT Project Manager) olarak çalışmaktayım. Yazılım projelerinin yönetimini yapıyorum. 

2021 yılı itibariyle Koç Üniversitesi’nde MBA(İşletme Yüksek Lisansı) yapmaya başladım

Ayrıca, Project Management Institute Turkey Chapter (PMI TR)’da Mentor ve Proje Yöneticisi olarak gönüllü rol alıyorum.

Bu blog benim için güzel bir anı, blogumu okuyanlar için de faydalı bir kaynak olması dileğiyle….

 


Linkedin:
www.linkedin.com/in/nimet-özdemir

İnstagramwww.instagram.com/mutludusler/
Mailmutludusler@gmail.com

 

Nimet

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.