Turkuaz renkli bir denizi ve altın sarısı kumları olan bir plaj düşünün. İncekum plajı sizi adeta tropik bir adada gibi hissettirecek. Buranın güzelliğini nasıl anlatsam bilemedim.

incekum plajı marmaris plajları
İncekum plajı , Marmaris Plajları

İncekum plajı’nda, deniz tertemiz, duru ve inanılmaz derecede berrak. Plaj kumu yumuşacık. Plaj adından da anlaşılacağı üzere incecik kumlara sahip. Zannetmeyin ki yüzerken kıyıya yaklaştıkça su bulanıklaşacak. Bulanmıyor, en çok buna şaşırdım desem. Bir de rengine tabi ki.

Denizin hemen derinleşmemesinden dolayı çocuklu aileler için çok ideal. Zaten hafta sonları epey kalabalık oluyor.

Biz daha önce Marmaris yolu üzerindeki “sedir adası” sapağına girip, tesadüfen  keşfetmiştik burayı. Ama o zamanlar, kısıtlı bir vaktimiz olduğundan plaja geçememiştik (şurada anlatmışım.) Bu sene Akyaka’da tekne turu yaptık. Bu tur esnasında, İncekum Plajı ile tam olarak tanışmış olduk. Teknemiz burada uzun bir mola verdi. Ve biz de bol bol yüzdük. Hatta, kıyıya gelip, kumlarda oturduk.

İncekum Plajı benim çok sevdiğim bir plaj oldu. Eğer Marmaris ve Datça planınız varsa, bu plajı es geçmeyin. Pişman olmazsınız bence. Akyaka‘da tatil yapacaksanız, günübirlik olarak bu plaja gelebilirsiniz.

Plajda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir işletme de mevcut.

Marmaris İncekum Plajı Nerede & Nasıl Gidilir?

İncekum Plaj, Marmaris’in Çamlı Köyü’nde. Marmaris yolu üzerindeki “sedir adası” sapağından  girdiğinizde, yol sizi plaja ulaştıracaktır. Plajın geniş bir otoparkı var. Giriş ücretli.

Marmaris’ten plaja gelen toplu taşıma araçları da var.

Plajın konumu aşağıdaki şekilde.

Paylaşmak Güzeldir

Author

Write A Comment