• Menu
  • Menu

IP KAMERA İLE BEBEĞİNİZİ SÜREKLİ İZLEYİN – BEBEK İZLEME KAMERALARI

Biz anneler bebeğimizin her an gözümüzün önünde olmasını isteriz. Dışarı çıkmamız gerektiğinde, ya da çalışan bir anneysek iş hayatına geri döndüğümüzde bebeğimizi merak eder. Huzursuz oluruz. Acaba şuan ne yapıyor?Uyuyor mu?Yemeğini yemiş midir? gibi sorular beynimizde uçuşur

Hal böyle olunca, bebek izleme kamerası almanın vakti gelmiştir.

 Bebek izleme kameraları

Bebek izleme kamerasını ihtiyaçlarınız doğrultusunda almanızda fayda vardır.

Ben  bebeğim 6,5 aylık olduğunda, iş hayatıma geri döndüm. Gün içerisinde 12 saat boyunca bebeğimden ayrı kaldığımdan, onu çok özlüyordum. Hem özlemimi gidermek, hem de her an ne yaptığını bilebilmek için bebek izleme kameralarından almaya karar verdim..

Benim için önemli olan bulunduğum her yerden bebeğimi görebilmek, sesini duyabilmek ve gerekirse de yaşadıklarını kaydedebilmekti. O yüzden salona kuracağım tek bir kamera benim ihtiyacımı karşılıyordu.

Araştırmalarım ve arkadaş tavsiyeleri sonucu IP kamera almaya karar verdim.

 

Peki,IP kamera nedir?Hangi marka tercih edilebilir?

rp_bebek-izleme-ip-kamera-288x300.jpg

IP kameralar mekandan bağımsız olarak çalışabiliyor. Kurulumu kolay. Birçok ihtiyaca cevap verebiliyor. Ben resimdeki Pritech marka kamerayı tercih etmiştim. Uzun zamandır kullanmaktayım. Bir sorun yaşamadım.

Özellikleri:

  • Mobil cihazlardan izlenebilme: IOS, Adroid işletim sistemleriyle uyumlu. Mobil uygulamayı telefonunuza indirip,kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Bu şekilde bulunduğunuz her yerden evinize erişim sağlamış oluyorsunuz. Benim en çok kullandığım yöntem bu.
  • Çift yönlü ses iletimi: Karşı tarafın sesini alabiliyorsunuz. Ayrıca, siz de karşı tarafa ses gönderebiliyorsunuz.(Ben karşı tarafa hiç ses gönderemedim. Bu yönü eksik çalışıyor olabilir. ya da benim kameraya özgü bir durum da olabilir..)
  • Dönebilen kamera: 270 derece sağa sola, 90 derece yukarı aşağıya döndürebiliyorsunuz. Mobil uygulama üzerinden de bu işlemi yapabiliyorsunuz. Bu özelliğini çok çok sevdim. Bu şekilde olunca, tüm odayı izleyebiliyorsunuz..
  • Gece görüş: Bu özelliğini hiç kullanmadım..
  • Mikro SD karta ses ve görüntü kaydı: Kamera içerisine hafıza kartı takıp, tüm gün kayıt yapabiliyorsunuz..

Benim aldığım ürünü incelemek isterseniz tık tık.

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.