Geçtiğimiz bayram haftasında keşfettiğimiz yeni koylar oldu. Ortaca ve Dalaman kıyı şeridinde yer alan, pek de bilinmeyen yerleri gezmeye devam ediyoruz. Dalyan‘dan kara veya deniz yoluyla gidilebilen Kargıcak Koyu, dünyaca ünlü İztuzu Plajı‘nın hemen sol tarafında.

Kargıcak Koyu‘nun harika bir manzarası var. Sağ taraftaki dağın arkasında Dalyan İztuzu Plajı ; Sol taraftaki dağın arkasında ise Aşı Koyu yer alıyor.

kargıcak koyu
Dalyan Kargıcak Koyu’na giden yol sağ tarafta. Aşı Koyu’na giden yol ise sol tarafta

Zorlu yolları aşarak geldiğimiz bu koyun sakinliği bizi bizden aldı. Ortaca ve Dalaman kıyı şeridinde keşfedilmeyi bekleyen harika yerlerden sadece bir tanesi burası.

Plaj kumu iri taneli. Öyle yumuşacık değil. Ayakları rahatsız edebilir. Deniz hemen derinleşiyor.

kargıcak koyu
Kargıcak Koyu Dalyan
kargıcak koyu dalyan
Ortaca Dalyan

Buraya ulaşım yolu pek düzgün değil. Dikkatli gitmekte fayda var.

Kargıcak Koyu Nerede

Ülkemizde 2 adet Kargıcak Koyu var. Benim bu yazımda ele aldığım koy, Muğla‘nın Ortaca İlçesi‘nin Dalyan Mahallesi yakınlarındaki Gökbel Köyü‘ne ait olan Kargıcak Koyu. Birde Bodrum yakınlarında bir Kargıcak Koyu var. Başka bloglarda her iki koy hakkındaki bilgiler karıştırılarak verilmiş. Çünkü bir yeri deneyimlemeden, internette buldukları bilgileri birleştirerek blog yazısı yazan çokca kişi var maalesef.

Bodrum’daki Kargıcak Koyu’na da gittim. Orası hakkındaki tüm bilgileri Bodrum Gezilecek Yerler ve Bodrum Plajları yazılarımda görebilirsiniz.

Dalyan Kargıcak Koyu’na Nasıl Gidilir

Kara yoluyla gitmek için; İztuzu Plajı’na varmadan bir kaç km öncesinde sola doğru ayrılan yoldan devam etmek gerekiyor.

Tabelaları takip ederek koya ulaşmak mümkün. Biz dönüşte, Aşı Koyu’na saptık. Orman içinden, güneş görmeyen yollardan geçerek ilerledik. Aşı Koyu hakkındaki bilgilere ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz.

Kargıcak Koyu’na bir de google map üzerinden bakalım ki, konumu aklımızda yer etsin 🙂

Koyun Youtube’da harika bir videosu varmış. Çekimler çok güzel.

instagram: https://www.instagram.com/mutludusler/

facebook: https://www.facebook.com/MutluDusler/

Paylaşmak Güzeldir

Author

Write A Comment